Jdi na obsah Jdi na menu
 


Postavy

26. 8. 2007
Postavy z Animovaného seriálu Naruto

ObrazekA

Abumi Zaku
Abumi Zaku patří do týmu, ve kterém je Dosu Kinuta a Kin Tsuchi. Je to arogantní a pyšný genin, který se tvrdohlavě odmítá vzdát, dokonce i za cenu svých paží. Tento zvučný ninja měl težký život, byl to sirotek a musel bojovat o každý kousek jídla. Orochimaru ho vzal k sobě, protože prý měl rád jeho zuřivost a pyšné oči. Zaku má pomocí operace speciálně upravená ramena, kterými může zničit kámen nebo odtrhnout maso. Přes jeho velkou sílu mu Shino dokázal zacpat čakrovody.

Aburame Shibi
Shibi je vůdce Aburame klanu ve Skryté Listové a otec Aburame Shina. Stejně tak jako jeho syn, vypadá Shibi jako uzavřený a tichý typ.

Aburame Shino
Je to velmi tichý ninja, nesnaží se na sebe upozorňovat. Jeho specializací jsou brouci, kterých užívá jako zbraní. Tito brouci požírají soupeřovu čakru, a znemožní mu tak bojovat.

Akadou Yoroi
Yoroi je jeden z účastníků na chuuninské zkoušce. Svou tvář má skrytou pod šátkem a nosí tmavé brýle. V seriálu se vyskytl jen krátce jako špion ze Zvučné. Byl v týmu s Kabutem a Tsurugu Misumi jako tři geninové z Listové, ale jejich pravá pozice je neznáma. Má schopnost absorbovat čakru, kterou vysává ze svých protivníku a tím je oslabuje, což jsme mohli vidět při boji se Sasukem.

Akamaru
Akamaru je Kibův pes. Doprovází ho úplně všude a oba si spolu dokonale rozumí. Má bílou barvu a při boji se dokáže změnit na červeného, čímž získá větší sílu. Akamaru dokáže vycítit sílu nepřítele podle množství čakry.

Akame Iwana
Ninja z Listové

Akatsuki šéfik
Šéf Akatsuki je velmi záhadná postava, nikdo z Akatsuki ho neoslovuje jménem, pouze slovem "šéfe". Krom Hidana si ho všichni váží. Nikdy se pořádně neobjevila jeho tvář. Ovládá jutsu, které dokáže z hostitelů (Jinchuuriki) dostat ocasé démony. Nosí prsten se znakem "Nula" (nic).

Akimichi Chouji
Jeho snad jediným zájmem je jídlo. Ovládá techniku, při níž se zvětší. Ačkoliv na to nevypadá, neměl by se podceňovat. Patří do týmu s Ino a Shikamarem.

Akimichi Chomaru
Nic moc se o Chomaru neví, kromě toho, že je Choujiho táta. Chouji se hodně podobá svému otci. Oba dva patří do „Ino-Shika-Chó“ týmu. Tak jako Chouji, používá v boji své tělo spojené s jutsu, ale na mnohem vyšším stupni.

Aoi
Ninja, který zradil Listovou a nyní se ukrývá ve skryté vesnici Deště. Býval učitelem Idateho, běžce z klanu Wasabi. Byl to on, kdo ukradl meč Raijin, který dříve nosil po boku druhý Hokage.

Arashi
Arashi z klanu Fuuma je Sasamin bratranec a velitel ninjů klanu Fuuma, který se dal do služeb Orochimara. Chtěli totiž získat větší sílu. Orochimaru je samozřejmě zradil.

Ayame
Zaměstnankyně Ichiraku Ramen Baru.

 

B

Babička Sanshou
Mistryně v přípravě kari života.

Baki
Baki je jounin na ze Skryté Písečné. Je mistrem Gaary, Kankura a Temari. Ustoupil z boje proti Genmovi po neúspěšném napadení Listové. Zabil Hayateho, když Hayate vyslechl jejich plán útoku na Listovou.

Bijuu - Ocasí démoni
Bijuu jsou ocasí démoni, kteří pocházejí z japonské mytologie. Tito démoni se dají rozdělit do devíti úrovní. Každý z nich má neuvěřitelné množství univerzální chakry, která z nich dělá bojové bestie.

 

C

Chishima
Vyslanec Ptačí země a blízký přítel jejího feudálního pána.

Chiyo
Důchodkyně a babička Sasoriho.

 

D

Dan
Dan je Tsunadin amant a strýc Shizune. Jeho sestra zemřela během útoku na Listovou, a proto se on chtěl stát Hokagem, aby mohl chránit své nejbližší. Zemřel na ztrátu krve, čímž způsobil Tsunade hemofóbii (strach z krve). Po jeho smrti odešla Tsunade a Shizune z Listové.

Danzo
Danzo je bojovník ve Vesnici ukryté v Listech

Deidara
Deidara je velmi silný bojovník, člen Akatsuki. Jeho schopnost spočívá v tom, že pojídá jíl a míchá ho se svou čakrou. Tím pak vytváří jílová svoření, která používá v boji (například k explozím). Je tak silný, že dokázal porazit Gaaru. V anime se poprvé objeví jako Sasoriho společník. Deidara nosí prsten se znakem "Modrá".

Démoní bratři
Chuuninové z Mlžné vesnice, kteří pracovali pro Zabuzu.

Dosu Kinuta
Neoficiální velitel týmu ze Zvučné, do kterého patří on, Abumi Zaku a Kin Tsuchi. Dosu je nejsilnější a nejinteligentnější z týmu ze Zvučné. Dosu je pyšný, vypočítavý a velmi rychle zhodnotí situaci. Útočí za pomoci jeho „zvukové“ paže, která generuje velmi vysokou frekvenci a ochromí tak na chvíli část nepřítelova těla. Dosu se moc nepřátelí se cleny svého týmu, a proto nepomohl Zakovi, když se mu Sasuke chystal zlomit paže.

 

E

Ebisu
Jounin, učitel Hokageho vnuka. Chová se poněkud ztřeštěně a je pyšný na své schopnosti učitele, přestože nejsou nijak přesvědčivé. Naruto ho nazval "skrytým úchylem".

Enma
Enma je králem opic a osobním summonem Třetího Hokage.

 

F

Fuujin a Raijin
Fuujin a Raijin jsou dva hloupí bratři, jejichž jediným cílem je dobře se najíst. Ten, kdo jim jídlo dopřeje, je pro ně šéf a udělají pro něj vše. Setkáme se s nimi pouze ve filleru v anime, kdy uprchou z vězení v Listové.

Fuyukuma Mizore
Sněžný ninja, který doprovázel Rougu Nadareho a Kakuyoku Fubuki.

 

G

Gaara
Jeho osud je podobný Narutovu, díky démonovi se jej v dětství všichni stranili a nenáviděli ho. Neměl ovšem takové štěstí jako Naruto, zatvrdil se vůči ostatním a jako jediný smysl své existence považuje zabíjení. Jeho specializací je ovládání písku.

Gamabunta
Gamabuntu může vyvolat jen ten, kdo podepsal smlouvu. Jiraiya má tuto smlouvu u sebe a dal ji Narutovi, aby ji také podepsal. Gamabunta má děti, Gamakichiho a Gamatatsu. Narutovi se poprvé podařilo vyvolat Gamabuntu jen za pomoci devítiocasého démona (Kyuubi). Gamabuntu vyvolaly zatím jen tři osoby: Jiraiya, Naruto a Yondaime.

Gamakichi
Gamakichi je jedním z Gamabuntových dětí. Byl první žábou, kterou přivolal Naruto.

Gamatatsu
Slabý nezkušený mladší bratr Gamakichiho a Gamabuntův syn.

Gantetsu
Člen Shinobazu.

Gatou
Gatou byl velmi významný lodní magnát, předtím než byl zabit Zabuzou. Jeho lodní společnost byla jenom zástěra pro ilegalní činnosti jako je pašování a distribuce drog. Najal si Zabuzu a jeho tým, aby nedovolili Tazunovi a jeho lidem dostavět most. Do teď totiž neměla Vlnová země možnost styku s jinými zeměmi. Gatou velel této zemi a nařizoval pravidla. Byl to velmi nelítostný muž.

Gatsu
Gatsu je lovec odměn, který používá jako zbraň velký kyj.

Gekkou Hayate
Hayate je jedním z ninjů řádu jounin v Listové. Byl to právě on, kdo dohlížel na chuuninské zkoušky, konkrétně na předfinálové a finálové souboje. Říká se, že je to jeden z nejtalentovanějších shinobi z Konohy, ale jeho zjevně chronická choroba neznámého původu ho neustále oslabuje. Pod očima má tmavé kruhy a stále kašle.

Genyumaru
Genyumaru byl předešlým hostitelem Orochimara.

Geshir Sinobi
Tento ninja ze skryté oblačné měl za úkol unést dceru Hiashiho Hyuugy Hinatu.

Giichi
Giichi je vůdce Vlnkové vesnice.

Gosunkugi
Gosunkugi je vrah a zloděj, kterého má chytit Naruto, Kiba a Hinata.

 

H

Hagane Kotetsu
On a jeho kamarád Izumo, dělali jejich první neoficiální test na začátku první chuuninské zkoušky (iluze s číslem dveří, 201 přehodili za 301). Možná to trochu zapůsobilo na Naruta, ale Sakura a Sasuke se nachytat nenechali.

Haimaru Sankyodai
Haimaru Sankyodai jsou psí společníci Inuzuky Hany.

Haku
Haku je Zabuzův žák a důvěryhodný společník. Je ve vyhnanství ze Skryté Mlžné a má velmi silnou a rozvitou vrozenou schopnost - Hyoton. Protože ve Skryté Mlžné je mnoho občanských válek, tak ti, co měli vrozené schopnosti, jsou nenáviděni. Když Hakův táta zjistil, že Haku a jeho máma mají tyto vlastnosti, pokusil se je zabít. Zvládl zabít pouze Hakovu matku, ale Haku přežil a místo toho zabil on svého tátu. Po zabití svého otce zjistil, že byl nechtěný. Z Haka se stal bezdomovec, ale to se změnilo, když potkal Zabuzu. Zabuza byl vyděděnec ze Skryté Mlžné, který se chtěl pomstít. V Hakovi viděl nástroj, se kterým se můze pomstít. Haku byl velmi rád, že konečně našel rodinu. Konečně našel někoho, kdo ho měl rád díky jeho schopnostem, kvůli kterým ho ostatní nenáviděli. Haku zasvětil svůj život Zabuzovi. Jednou řekl: „Jsem Zabuzova zbraň…“. Haku je expert v akupunktuře a jeho zbraně jsou jehly. S jeho vrozenou schopností může Haku ovládat vodu.

Hanzaki
Hanzaki je vůdcem klanu Fuma.

Haruno Sakura
Třetí členka Narutova týmu. Její zájem se točí převážně okolo Sasukeho, který si jí ovšem nevšímá. Za svou rivalku považuje Yamanaku Ino. Nepříliš dobře ovládá boj zblízka, její hlavní předností je dokonalé ovládání své čakry a kouzel.

Hatake Kakashi
Jounin, který se stará o tým složený z Naruta, Sasukeho a Sakury. Kromě Sasukeho je to jediný ninja ve vesnici, který disponuje Sharinganem. Není členem Uchiha klanu, svůj Sharingan získal chirurgicky. Bývá nazýván "kopírující ninja", protože nakopíroval již přes tisíc technik.

Hatake Sakumo
Sakumo Hatake, známý i jako Bílý tesák z Listové (Konoha no Shiroi Kiba), byl Kakashiho otcem a jeden z nejlepších ninjů v Listové vesnici.

Hidan
Hidan je hledaný ninja z neznámé vesnice, druhý nejnovější člen Akatsuki. Šéf Akatsuki nemá Hidanův respekt. Nosí prsten se znakem "Tři" a jeho partnerem je Kakuzu. Ti dva se ale vzájemně nesnášejí.

Homura Mitokado
Homura Mitokado byl v předcházejícím týmu s Třetím Hokage a Koharu Utatane.

Hoshigaki Kisame
Hoshigaki Kisame se objevil po boku Uchihy Itachiho, když se chtěli na rozkaz své organizace Akatsuki zmocnit Naruta. Kromě jeho vztahu k Momochi Zabuzovi patřícímu mezi Sedm legendárních šermířů ze skryté vesnice Mlhy se o něm příliš neví. Je to podivín jak svým charakterem, tak svým vzhledem. Nosí prsten se znakem "Jih".

Hyuuga Hanabi
Hyuuga Hanabi je mladší sestra Hinaty.

Hyuuga Hiashi
Jounin ze Skryté Listové. Je vedoucí hlavní rodiny klanu Hyuuga. A je to otec Hinaty a Hanabi.

Hyuuga Hinata
Patří do hlavní rodové linie klanu Hyuuga. Uzavřená a plachá dívka, která nerada bojuje, na druhou stranu se ovšem snaží se změnit. Ovládá Byakugan, stejně jako Neji, ovšem ne na takové úrovni.

Hyuuga Hizashi
Jounin ze Skryté Listové. Hyuuga Hizashi byl otcem Nejiho. Umřel pred devíti lety.

Hyuuga Neji
Člen nejmocnějšího rodu Hyuuga, je to pravděpodobně nejtalentovanější člověk z celého klanu. Fatalista, který věří, že proti svému údělu člověk nic nezmůže. Jeho schopností je Byakugan, který mu umožňuje vidět cokoliv a kdekoliv.

 

I

Inari
Inari je malý chlapec pocházející ze Země vln a jeho "otec" byl Kaiza, který zahynul rukou Gatouových mužů.

Inuzuka Hana
Inuzuka Hana je starší sestra Inuzuky Kiby a je také skvělá a uznávaná zvěrolékařka.

Inuzuka Kiba
Je cítit jako pes, zjevem připomíná psa a občas se i jako pes chová. Jeho společníkem je Akamaru, pes, kterému on sám rozumí a který jej všude doprovází. Jako jeho vlastní techniku můžeme považovat právě Akamaru, který bojuje po jeho boku. Možná na to nevypadají, ale oba jsou velmi silní.

Inuzuka Tsume
Inuzuka Tsume je matka Kiby a Inuzuky Hany.

Isaribi
Isaribi je dívka, jež podstoupila Orochimarovy experimenty a zmutovala tak napůl do ryby. Umí dýchat pod vodou a má částečně šupiny. Kvůli jejímu vzhledu je často útokem ostatních lidí, a proto žije mimo vesnici. Jedná se opět o fillerovou postavu, se kterou bojoval Naruto.

 

J

Jigumo
Je to Jounin z klanu Fuuma. Je jedním ze tří ninjů, kteří stráží Orochimarovu pevnost.

Jiraiya (Ero-sennin)
Jeden ze tří legendárních Sanninů, které vyučoval Sandaime ("Třetí"). Je jedním z velmi mocných ninjů a mezi jeho schopnosti patří vyvolat žáby (např. Gamabuntu), ovšem mezi jeho nejsilnější zájmy patří špehování děvčat. Je to také současný Narutův učitel. Jiraiya je také nazýván jako Ero-Senin neboli Zvrhlý Poustevník.

Jiroubou
Jiroubou je členem Zvučné čtyřky. Jeho schopností je vytvořit kamenné vězení, ve kterém pak nepřátelům vysává (pojídá) čakru. Je fyzicky nejsilnější ze Zvučné čtyřky. Umí čakrou zpevňovat zem. Nesnášel, když Tayuya mluvila sprostě a také když mu říkala, že je tlustý. Bojoval s Choujim.

Juugo
Juugo je člen "Hebi". Jeden z mnohých pokusů Orochimaru.

 

K

Kagari
Ninja ze Skryté mlžné, účastník chuuninské zkoušky.

Kagerou
Kagerou je jounin z klanu Fuuma. Kagerou je žena, ale chodí v kukle, která má podobu muže.

Kaguya Kimimaro
Kimimaro je jeden ze Zvučné pětky, poslední, který měl na cestě ochránit Sasukeho. Kimimaro může také použít druhou úroveň jeho prokleté pečetě. Kimimaro je jediný, kdo přežil z Kaguya klanu, který umí manipulovat se svými kostmi. Někdo, kdo používá taijutsu, proti němu nemá šanci, protože když mu někdo kost zlomí, okamžitě mu doroste. Své kosti si také může z těla vytahovat a používat je v boji. Kimimaro zná 5 speciálních tanců, které můžou zabít jeho nepřítele. Všechny z těchto tanců můžou být použity pouze Kimimarem a dalšími z klanu Kaguya.

Kaiza
Kaiza je hrdina ze Skryté Vlnové. Postavil se Gatouovi.

Kakkou
Kakkou byl shinobi z Iwagakure.

Kakuyoku Fubuki
Kakuyoku Fubuki je Sněžná kunoichi.

Kakuzu
Kakuzu je hledaný ninja z Takigakure (Skrytá Vodopádová vesnice). Jeho partnerem je Hidan, se kterým se nesnáší. Měl by být pokladníkem Akatsuki a je také nejdéle žijícím člověkem v Narutu. Jednou dokonce bojoval s Prvním Hokagem. Nosí prsten se znakem "Sever".

Kamatari
Kamatari je zvíře, které může být přivoláno Temari. Jedná se o lasičku, která v mžiku poseká vše, co jí přijde pod ruku. Rozseká tedy jak nepřítele, tak půl lesa, čímž způsobí polom na cca na 2 hektarech. Pomocí ní Temari porazila například Tayuyu, když přišla na pomoc Shikamarovi.

Kamizuki Izumo
Izumo je chuunin z Listové vesnice. Spolu se svým kamarádem Kotetsu dělali svou vlastní "předzkoušku" chuuninů, kde testovali některé ninji (například Sasukeho).

Kamizuru Suzumebachi
Suzumebachi je jediná kunoichi, která je vůdkyní vlastního týmu, ve kterém je společně s Jibachim a Kurobachim.

Kankurou
Fialově pomalovaný "loutkař" - užívá loutky jako zbraně. Gaarův starší bratr, který se ovšem sám děsí jeho temné stránky. Pochází z Písečné vesnice.

Karasu, Kuroari a Sanshouuo
Karasu, Kuroari a Sanshouuo jsou loutky, které v boji používá Kankurou. Jsou to mechanická zařízení, která se ovládají pomocí čakrových vláken. Obsahují různá technická udělátka, zbraně, jedy a další útočné a obranné záležitosti. Tyto loutky vyrobil Sasori.

Kaori
Kaori pracuje v nemocnici Listové vesnice a asistuje lékařským ninjům.

Karashi
Karashi je vnuk babičky Sanshou a pracuje s ní v obchodě s Kari.

Karura
Karura byla žena Čtvrtého Kazekageho a matka Gaary, Temari a Kankura.

Katemaro Kaguya
Katemaro Kaguya je otec Kimimaro Kaguya.

Kazahana Dotou
Doto Kazahana byl bossem Rouga Nadareho, Fuyukuma Mizoreho a Kakuyoku Fubuki.

Kazekage
Čtvrtý Kazekage (Yondaime Kazekage) byl vládcem Skryté Písečné vesnice. Zároveň byl otcem Gaary. Byl to právě on, kdo nechal Shukaku zapečetit do Gaary.

Kidoumaru
Kidoumaru je jeden ze Zvučné čtyřky. Na Kidoumarovi je nápadné to, že má šest rukou. Pomocí těchto rukou může útočit na lidi díky pavučině, kterou produkuje. Má rád hry, a proto si často hraje se svým nepřítelem předtím, než ho zabije. Kidoumaru má speciální typ kovu, kterým si může pokrýt celé tělo, nebo z něj vyrábět kunaie a jiné zbraně. Kidoumaru použivá v boji útoky pavouků, tak jako jsme to viděli, když bojoval s Nejim. Když Kidoumaru aktivuje jeho prokletou pečeť, jeho čakra a výkonnost se zvednou o 120 %, a jeho pavučiny jsou také mnohem účinnější. Většinou má nějakou strategii a plán, jak porazit nepřítele. Umí používat ninjutsu, ale v taijutsu není moc dobrý.

Kikai
Kikai jsou drobní broučci, kteří se živí chakrou a na oplátku pomáhají v boji.

Kikunojou
Kikunojou byl znám jako geniální květinový ninja.

Kin Tsuchi
Kin patří do skupiny ze Zvučné, která byla na chuuninské zkoušce. Moc se o ní neví, kromě toho, že nenáviděla Sakuřinu ješitnost ve starání se o její dlouhé vlasy. Útočí jehlami, na kterých jsou přivázány rolničky. Hází tyto jehly s rolničkami, které cinkají, a pak pomocí zvuku může vytvářet iluze.

Konohamaru
Student z Akademie, který se stejně jako Naruto snaží stát nejmocnějším Hokagem. Potom, co se Konohamaru neúspěšně snaží bojovat se Třetím, následuje Naruta a jmenuje ho svým „šéfem“. Jediné, čemu se však od něj naučí, je jistá perverzní technika. Jeho pravým učitelem je Ebisu, který prohlašuje, že díky jeho učení se může stát Hokagem rychleji, avšak Konohamaru mu zopakuje Narutova slova. Neexistuje žádná rychlejší cesta.

Koumei
Koumei je hlavní stratég a velitel vojsk Ptačí země.

Kuromaru
Kuromaru je psí společník Tsume Inuzuky.

Kurosuki Raiga
Raiga je členem Sedm legendárních šermířů, a tedy znal i Kisameho. Raiga umí v boji využívat sílu blesku. Jednoho dne našel Ranmara, kterého se ujal. Spolu s Ranmarovýma očima tvořili velmi silnou a težko porazitelnou dvojku.

Kyodaigumo
Kyodaigumo je obrovský pavouk, kterého může vyvolat Kidoumaru.

 

M

Mahiru
Mahiru byl jounin z Vesnice ukryté ve skalách, který měl za úlohu zmapovat oblast, kudy přecházel tým Čtvrtého Hokage.

Maito Gai
Věčný Kakashiho rival, neustále spolu soutěží. Gai se specializuje na boj zblízka. Je to jeden z nejsilnějších Jouninů v celé vesnici. Dohlíží na výcvik dalšího týmu - složení: Lee, Neji a Tenten.

Manaka Michizou
Manaka Michizou je hledaný zločinec, který je velký a tlustý.

Manda
Manda je Orochimarův největší a nejmocnější přivolávaný had. Přivolává se pomocí Kuchiyose no Jutsu. Za svou pomoc v boji požaduje sto lidských obětí. Pokud neobdrží tyto oběti nebo ho nepřivolá sám Orochimaru, tak Manda klidně zabije toho, kdo jej přivolal.

Mitarashi Anko
Anko se narodila a vyrostla v Listové. Jako Orochimarův student se naučila mnohé techniky, některé i zakázané (kinjutsu). Byla velice talentovaná a stejně jako Sasukeho ji Orochimaru proklel svojí pečetí. Když Orochimaru zradil Listovou a uprchl, Anko byla rozzuřená. Orochimaru jí zneužil a pak odhodil jako odpad.

Mizuki
Mizuki je ninja z Listové, učitel na Akademii a kamarád Iruky. Přiměl Naruta ukrást tajný svitek, který chtěl pak zneužít. Za to byl umístěn do vězení, ze kterého utekl a přidal se k Orochimarovi. Mizuki nesnáší rámen.

Moegi
Moegi je kamarádka Konohamaru a je do něj zamilovaná. Jejím idolem je Sakura, takže se chce stát také silnou kunoichi.

Momochi Zabuza
Tak jako Haku, byl Zabuza hledaný ninja. Kvůli konfliktu s Mizukagem (chtěl ho zabít) ho vyhostili ze země, proto chystal pomstu. Byl mistr ve vraždících jutsu. Spolupracoval s Gatou, byl to nájemný vrah. Zabuza byl krutý muž, který nezná slitování, s výjimkou Haka. Když byl student akademie a stal se geninem ve Skryté Mlžné, musel bojovat se svými přáteli z akademie, dokud jeden z nich neumře. Všichni měli okolo deseti let. Zkouška se konala každý rok, ale jen tento rok se mezi sebou zabilo přes sto dětí. Ten kdo zvítězil byl právě Zabuza. Od té doby se změnila pravidla. Od tohoto dne byl Zabuza znám jako „ďábel ze Skryté Mlžné“ .

Morino Ibiki
Mistr psychického výslechu, instruktor u chuuninské zkoušky a bratr Morina Idateho. Je to jeden z elitních jouninů, který se vyzná v psychickém mučení a výslechu lépe než kdokoliv jiný. Dokáže psychicky zlomit jakéhokoliv ninju. Jeho tvář je pokryta jizvami a popáleninami z mučení, což dokazuje, že má extrémní odolnost vůči bolesti.

Morino Idate
Hlavní běžec klanu Wasabi a Ibikiho mladší bratr. Idate je sobecký a pohrdá shinobi, avšak pro svého pána z klanu Wasabi by udělal naprosto cokoliv. Kdysi to byl genin z Konohy, ale když neuspěl v chuuninské zkoušce, Aoi ho zmanipuloval, aby se zmocnil dvou pokladů Konohy. Když je Aoi od něj převzal a vytratil se, Idate si uvědomil, co způsobil, a uprchl z vesnice.

Mousou
Mousou je rádce feudálního pána a jeden z nejdůležitějších lidí ve vesnici v Ptačí zemi.

Mozumu
Mozumu byl chuunin který hlídal při první části zkoušky chuuninů, aby někdo nepodváděl.

Mubi
Ninja ze Skryté mlžné, účastník chuuninské zkoušky.

 

N

Nagare
Nagare je potulný ninja, který patří k Watari Ninjům.

Namiashi Raidou
Raidou Namiashi patřil do ochranky Třetího Hokageho a asistoval při chuuninské zkoušce. Raidou patřil do zdravotnického týmu spolu s Genmou Shiranui, Shizune a Iwashi Tatami.

Nara Shikaku
Jounin ze Skryté Listové. Shikaku je z Nara klanu známého díky tomu, že umí ovládat stíny. Shikaku je Shikamarův otec.

Nara Shikamaru
Postava, která je velmi znuděná, a raději spí než aby něco dělala. Pokud se už však pro něco rozhodne, nemělo by se s ním zahrávat. Jeho IQ přesahuje 200 bodů, je to nejlepší stratég. Užívá techniku stínového ovládání.

Nawaki
Nawaki je mladší bratr Tsunade. Podobá se Narutovi a má neustále červené tváře jako Moegi. Stejně jako Naruto se chtěl stát Hokagem a byl proto ochotný jít i do války. Po smrti Nawakiho Tsunade žádala, aby v každé jednotce byl alespoň jeden lékařský ninja.

Nekomata
Nekomata - celým jménem Nibi no Nekomata - je to dvouocasí démon patřící mezi ocasé démony vzhledem připomínající černou kočku.

Neznámý člen Akatsuki
Člen Akatsuki, který je neznámý.

Nidaime Hokage
Druhý Hokage, který pomohl založit Skrytou Listovou vesnici spolu se svým starším bratrem, Prvnim Hokagem.

Nidaime Kazekage
Toto je Kazekage Druhý.

Ninkame
Ninkame je velká červená želva, kterou může vyvolat Maito Gai.

Ninken
Ninken je osm ninja psů, které vyvolává Kakashi.

Noroimusha
Noroimusha je duch v bílé zbroji, který straší v Ptačí zemi.

 

O

Oboro
Ninja ze Skryté mlžné, účastník chuuninské zkoušky.

Onbu
Onbu je podivné stvoření, které se v mládí přichytí na něčí záda, kde pak sídlí do dospělosti. Dospělí Onbu jsou pak velmi velcí a agresivní. Jeden z nich se přichytil na Narutova záda. Jedná se o fillerovou potvoru.

Oowashi
Oowashi byl feudální pán, otec Sagiho a Toki.

Orochimaru
Orochimaru je jeden z legendárních sanninů z Listové. Jeho žízeň po znalostech zakázaných technik ho donutila uprchnout z vesnice. Poté se stěhoval z jednoho těla do druhého za použití techniky, která přenese jeho duši do jiného těla. Takhle si získal nesmrtelnost. Jeho příští obětí má být Uchiha Sasuke.

 

P

Pakkun & Ninken
Pakkun je, stejně jako Gamabunta, vyvolaný. Kakashi ho vyvolává pomocí svitku. Jednou měl Pakkun za úkol pomoct Narutovi, Sakuře a Shikamarovi najít Sasukeho.

 

R

Ranmaru
Ranmaru je fillerová postava. Je to kluk, který má ochrnuté celé tělo. Lidé z vesnice ho nesnášejí. Jeho oči jsou lepší než Sharingan, má totiž svou speciální vrozenou schopnost. Ujal se ho Raiga, který ho měl velmi rád. Na nohy nakonec Ranmara dostalo Kari života.

Rin
Kakashiho obdivovatelka patřící do jeho týmu. Byla to zdravotnice pečující o všechny kolem sebe. Byla v Kakashiho týmu, když byli ve válce se zemí Kamene. Svými schopnostmi a charakterem je podobná Sakuře a byla to právě ona, kdo transplantoval sharingan do Kakashiho očnice.

Rock Lee
Shinobi, který nedisponuje žádným talentem pro kouzla a iluze. Proto se zaměřil na boj zblízka, který výborně ovládá. Je velmi rychlý a silný. Jeho přesvědčením je, že pokud nemáš vrozené vlohy, můžeš úspěchu dosáhnout tvrdou prací a cvičením.

Rokusuke
Rokusuke je jeden z lidí, kteří byli nuceni pracovat ve vesnici Katabame Kinzan, které se zmocnil klan Kurosuki pod vedením Kurosuki Raigy.

Rouga Nadare
Rouga Nadare je Jounin ze sněžné země, který pomohl zabít bývalého krále této země a spolu s dalšími ninji tuto zemi ovládl.

Ruiga
Ruiga je velmi silný ninja, který používá vodní techniky.

 

S

Sagi
Sagi byl feudální pán ptačí země, který byl zavražděn Mousouem.

Sai
(spoiler) Sai je nejnovějším členem Kakashiho týmu č. 7. Do tohto týmu se dostal jako náhrada za Sasukeho a je v něm společně se Sakurou Haruno a Narutem Uzumaki.

Sakon a Ukon
Sakon a Ukon jsou dvojčata, která sdílí jedno tělo. Dokáží používat vrozenou schopnost Souma no Kou. Patří do Zvučné čtyřky. Poprvé jsme se s nimi setkali, když Naruto se svým týmem šli zachránit Sasukeho.

Sanbi
Sanbi je obrovský démon podobný želvě. V mnohém připomíná Leviathana, bájnou obludu, která se vyskytuje hlavně v severských legendách.

Sandaime Kazekage
Třetí Kazekage byl považován za nejsilnějšího Kazekage v historii Písečné Vesnice.

Sarutobi (Sandaime)
Hokage - nejmocnějši ninja, který vede vesnici Listovou, přestože je již velmi starý, stále je dostatečně silný. Jako jeden z mála od začátku v Naruta věří a nepřenáší Kyuubiho (devítiocasý liščí démon) vinu na něj samotného.

Sarutobi Asuma
Učitel s věčně zapálenou cigaretou. Nemá žádné zvláštní nutkání se srovnávat s Gaiem či Kakashim, prostě pohodář. Vede skupinu o složení Ino, Shikamaru a Chouji.

Sasame
Sasame je mladá kunoichi (ženská ninja) z klanu Fuuma, která při hledání svého bratrance Arashiho pomohla Narutovi, Jiraiyovi a Sakuře najít sídlo Orochimara v zemi Rýžových polí.

Sasori
Sasori je mistr v sestavování loutek a udělal jich spoustu. Také vyrobil Karasu, Kuroari a Sanshouuo, které použivá Kankurou. Je velmi zručný a umí odhadnout nepřítelovy záměry. Je členem organizace Akatsuki a cestuje s Deidarou. Sasori je také znám jako Akasun no Sasori nebo také jako Škorpion Červeného Písku. Sasori je velmi netrpělivý a rád dělá věci tak rychle, jak to jen jde. Sasori nosí prsten se znakem "Koule".

Sazanami
Sazanami je lovec odměn, který jde po Gosunkugim.

Shibuki
Shibuki je mladý vůdce Vodopádové vesnice.

Shiranui Genma
Shiranui Genma je speciální jounin Skryté Listové. Stal se rozhodčím v druhém kole chuuninské zkoušky poté, co jeho dobrý přítel Gekkou Hayate zemřel rukou Bakiho z Písečné vesnice.

Shizune
Studentka a přítelkyně páté Hokage, Tsunade-sama. Shizune je velmi nepokojná a pokaždé, když přibyde Tsunade nějaký dluh, její starosti vyplynou na povrch. Je to velmi věrná pomocnice s těmi nejlepšími úmysly. Občas dostává od Tsunade nějaké mise, obvykle však tráví většinu svého času v kanceláři páté Hokage.

Shodai Hokage
První Hokage pomohl založit Skrytou Listovou vesnici spolu s jeho mladším bratrem, který se později stal druhým Hokagem.

Shukaku
Shukaku je jednoocasý démon, který se řadí mezi ocasaté démony, kteří jsou zapečetěni v tělech lidí. Shukaku je zapečetěn do Gaary, díky čemuž pak Gaara může ovládat písek. Aby Shukaku nesežral celou Gaarovy osobnost, tak nesmí Gaara usnout, proto má ty černé kruhy pod očima.

Sumaru
Sumaru pochází z Hvězdné vesnice. Sumaru je syn poslední osoby, která plně ovládla sílu hvězdy a ze všech začátečníků sílu hvězdy ovládl nejlíp.

 

T

Taiseki
Taiseki byl jounin z Vesnice ukryté ve skalách spolu s Mahirem a Kakkem během Třetí tajné války ninjů.

Tatami Iwashi
Tatami Iwashi se poprvé objevil při výkladě Anko Mitarashi na chuuninské zkoušce.

Tayuya
Tayuya je členka Zvučné čtyřky. Její schopností je, že pomocí flétny dokáže tvořit iluze a ovládat přivolané obry. Do křížku se s ní dostal Shikamaru při misi na záchranu Sasukeho.

Tazuna
Tazuna je starý muž ze Země vln a je to hlavní stavitel mostu, který by spojil Zemi Vln s pevninou.

Temari
Pomocí vějíře dokáže ovládat větrné víry, které jsou účinné jako útok i jako obrana. Gaarova starší sestra, která stejně jako Kankurou dokáže stěží krotit Gaarovy krvelačné nálady. Umí přivolat Kamatari.

Temujin
Temujin je bojovník z neznámé země, ale asi z Evropy, který se oběvil v Naruto Movie 2.

Tenten
Silná ženská Shinobi, která se specializuje na vrhací zbraně. Není nijak konfliktní, ovšem pokud se jednou do bitvy vloží, dá do ní vše.

Tobi
Tobi je členem Akatsuki a byl podřízený Zetsua. Má prsten se znakem "Koule". Na obličeji nosí masku s jedním otvorem. Tobi nenosí žádnou ochrannou čelenku, takže se neví místo jeho původu.

Toki
Toki je sestra feudálního pána Sagiho, která zemřela krátce po svém otci Oowashim.

Ton-Ton
Ton-Ton patří Tsunade a je jejím mazlíčkem. Ton-Ton má velmi dobrý čich. Může vyčmuchat kohokoliv na míle daleko. Tsunade má Ton-Ton (je to holka) ráda.

Tsubaki
Tsubaki je ninja z Listové vesnice. Je to snoubenka Mizukiho.

Tsunade
Jedna z legendárních Sanninů z Listové spolu s Jiraiyou a Orochimaru. V příběhu se objevila jako první ninja zdravotnice. Jako mladé jí zemřel její bratr Nawaki v náručí těsně poté, co mu darovala náhrdelník dříve patřící druhému Hokagemu, což ji donutilo k tvrdé práci, aby se mohla stát nejlepší zdravotnicí v Listové. Nawaki byl v mnoha směrech velice podobný Narutovi. Na přání Jiraiyi se pak Tsunade stala pátou Hokage.

Tsunami
Tsunami pochází ze Země vln a je dcerou Tazuny a matkou Inariho.

Tsurugi Misumi
Tsurugi Misumi působil jako genin z Listové vesnice. Účastnil se Chuuninské zkoušky spolu s Akadou Yoroiem a Yakushi Kabutem.

 

U

Uchiha Fugaku
Několik let zpátky Sasukeho máma a táta žili v Listové vesnici. Sasukeho otec Fugaku se zajímal jen o jeho syna Itachiho. Nikdy ho nenapadlo, že by jednou Itachi mohl vyvraždit celý Uchiha klan, včetne svých rodičů.

Uchiha Inabi
Uchiha Inabi byl policista z Uchiha klanu. Není známo, kde on a Uchiha Itachi byli, když se Uchiha Shisui zabil.

Uchiha Itachi
Sasukeho starší bratr, spolu s ním je poslední z klanu Uchiha, který byl považován za nejmocnější klan v Listové. Itachi je shinobi, který vyvraždil celý svůj klan až na Sasukeho, kterému sdělil, že je příliš slabý než aby si s ním špinil ruce. Byl to jeden z nejnadanějších členů klanu v celé jeho historii, v osmi letech odmaturoval z akademie, v deseti se stal chuuninem a ve třinácti byl zvolen kapitánem ANBU. Také byl druhý, kterému se povedlo dosáhnout Mangekyou Shariganu, díky kterému je schopen vytvářet ty nejděsivější iluze. Itachi je členem Akatsuki a nosí prsten se znakem "Rudá".

Uchiha Madara
Uchiha Madara byl člen klanu Uchiha, kterého dokonce znal i Kyuubi.

Uchiha Mikoto
Před několika lety žila Sasukeho máma s jeho tátou v Listové vesnici. Ale jen do té doby, než Uchiha Itachi vyvraždil celý klan, včetně svých rodičů.

Uchiha Obito
Stejně jako Rin byl i Obito Kakashiho spolubojovníkem ve válce proti zemi Kamene. Jeho povaha je velice podobná té Narutově a stejně jako Sasuke je Narutův rival, Kakashi byl rivalem Obita. Jeho snem bylo stát se velkým ninjou, stejně jako zbytek jeho klanu. Když se mu v poslední chvíli konečně podařilo probudit sharingan, spadl na něj kus stěny a způsobil mu smrtelné zranění. Obito pak požádal Rin, aby transplantovala jeho oko do Kakashiho očnice.

Uchiha Sasuke
Narutův rival, jako jediný přežil vyvraždění rodiny Uchiha. Je to samotář, který se straní ostatních a ignoruje veškeré jejich snahy o komunikaci. Nezajímá jej nic, kromě pomsty. Jeho zvláštní schopností je Sharingan, který zdědil po svých předcích a jenž umožňuje kopírovat techniky ostatních ninjů.

Uchiha Shisui
Shisui Uchiha byl velmi obávaný ninja z Uchiha klanu. Byl to jeden z nejvíce talentovaných shinobi Uchiha klanu.

Uchiha Tekka
Tekka Uchiha byl členem policie ze Skryté Listové vesnice.

Uchiha Teyaki
Teyaki byl manžel Uchiha Uruchi. Říkal mladému Sasukemu, že když bude tvrdě trénovat, tak z něho jednou bude silný a dobrý ninja jako jeho starší bratr Itachi. Zahynul v noci, kdy byl povražděn celý Uchiha klan.

Uchiha Uruchi
Uruchi byla něco jako Sasukeho teta. Srovnávala Sasukeho s jeho starším bratrem Itachim a doufala, že jednou bude takový jako on. Nepřežila noc, kdy byl Uchiha klan vyvražděn.

Uchiha Yashiro
Uchiha Yashiro byl policista z Uchiha klanu. Vyslýchal Itachiho, kde byl ten den, kdy se zabil Uchiha Shisui.

Udon
Udon je kamarád Konohamaru a Moegi. Jejich tým vede Ebisu. Udon má neustálne u nosu nudli a furt vypadá ospale. Má velmi rád matiku. Jeho idolem je Sasuke.

Umibozu
Umibozu je pán moře.

Umino Iruka
Chuunin z Listové. Iruka učí v akademii. Iruka vidí v Narutovi sám sebe, byl bez rodiny a bez přátel. Iruka je něco jako Narutův starší bratr a říká mu, že jednou z něho bude dobrý ninja.

Utatane Koharu
Koharu Utatane byla v předchozím týmu s Třetím Hokage a Homurou Mitokado.

Uzuki Yugao
Uzuki Yugao je členkou ANBU ve Skryté Listové vesnici a milenkou Gekkou Hayateho.

Uzumaki Naruto
Hlavní postava celého příběhu. Před několika lety byl na ochranu vesnice Listová do jeho těla uvězněn liščí démon. Naruto užívá sil démona k přemožení nepřátel. V dětství se jej všichni stranili kvůli démonu, jenž pobil mnoho vesničanů.
Sám se chová poněkud ztřeštěně, co se týká děvčat. Nicméně pro ochranu svých přátel je ochoten obětovat sám sebe.

 

W

Waraji
Waraji byl jeden z osobních strážců, kteří pracovali pro Gatoua a jeho týmovým partnerem byl Zori.

 

Y

Yakumo
Fillerová postava ovládající vrozenou schopnost klanu Kurama. Chtěla zabít Kurenai.

Yakushi Kabuto
Kabuto se poprvé objevil při chuuninské zkoušce jako ninja z Listové, který se zdál být slabý, ale extrémně inteligentní. Bylo to teprve krátce, kdy byl špion Zvučné vesnice. Kabuto ovšem není slabý, ale velmi silný, a je schopen měřit svou dovednost s Kakashim a některými lepšími ninji. Kabuto je Orochimarova pravá ruka a dělá spoustu obtížných misí pro Zvučnou, protože je jediný, kterému Orochimaru může věřit. Kabuto se nikdy na nic Orochimara neptá a vždycky ho následuje. Kabuto byl nalezen lékařským týmem, když byl ještě malý, a projevil se jako velmi talentovaný na léčitelská jutsu. Mohli jsme to vidět při souboji s Tsunade, když se mu podařilo znova začít hýbat svým tělem.

Yamanaka Ino
Ino je panovačná, ale upříimná holka, která má zálusk na Sasukeho. Už od Akademie soutěží se Sakurou o Sasukeho pozornost. Její specialitou je výměna myslí.

Yamanaka Inoichi
Jounin ze Skryté Listové. Inoichi je otcem Ino. Jeho rodina má obchod s květinami.

Yamashiro Aoba
Yamashiro Aoba byl jeden z ninjů, ktěří bojovali při útoku na Listovou vesnici během Chuuninské zkoušky.

Yamato
(spoiler) Yamato je dočasným velitelem týmu č. 7, ve kterém je Naruto, Sakura a Sai.

Yashamaru
Yashamaru byl ochránce a jediný přítel Gaary. Kazekage mu nařídil, aby na Gaaru dohlížel a chránil ho. Yashamarova sestra byla matka Gaary, ale při porodu umřela.

Yondaime
Proslulý čtvrtý Hokage, který byl jako jediný schopen porazit Kyuubiho, devítiocasého liščího démona, a zapečetit ho do Narutova těla, známý též jako Žlutý záblesk. Byl to velmi respektovaný Hokage s mírumilovnou, avšak divokou povahou. Jeho učitel, Jiraiya, prohlašuje, že se charakterem velmi podobá Narutovi. Yondaime byl učitelem Kakashiho, Rin a Obita.

Yugito Nii
Yugito Nii je kunoichi z Vesnice ukryté v Mracích (Oblačná). Do ní byl zapečetěný Dvouocasý démon - Nibi no Nekomata.

Yuuhi Kurenai
Nejnovější Jounin, mezi její přednosti patří hlavně kouzla. Vyučuje skupinu o složení Shino, Kiba a Hinata.

Yuura
Yuura je velmi silný jounin z Písečné vesnice. Je navíc kapitán Anbu.

 

Z

Zetsu
Zetsu je záhadný hledaný ninja z vesnice Trávy, člen Akatsuki. Pro Akatsuki pracuje jako špeh. Kolem jeho hlavy je speciální past a jedna jeho půlka je černá a jedna je bílá. Má rozdvojenou osobnost. Má žluté oči bez panenek a nosí prsten se znakem "Kanec".

Zori
Zori byl jeden z osobních strážců, které si najal Gatou a pracoval v týmu s Warajim.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář